Producent
Cena
-
od
do
Dobór mocy urządzenia
V x Δt x k = kcal/h
V – objętość ogrzewanego pomieszczenia (szerokość x długość x wysokość) w m3
Δt – różnica między temperaturą wewnętrzną (wymaganą) a zewnętrzną
k- współczynnik izolacji cieplnej
k = 3,0 – 4,0 prosty budynek z drewna lub blachy falistej nie izolowany (NIEIZOLOWANY)
k = 2,0 – 2,9 prosta konstrukcja pojedyńcza warstwa cegieł, proste okna i dach (SŁABO IZOLOWANY)
k = 1,0 – 1,9 konstrukcja standardowa, podwójna warstwa cegieł, niewiele okien, standardowo zamknięty dach (ŚREDNIA IZOLACJA)
k = 0,6 – 0,9 konstrukcja zaawansowana, budynek izolowany, niewiele okien podwójnych, solidny fundament, dach z materiałów dobrze izolujących (DOBRA IZOLACJA)
1 kW = 860 kcal/h
Hala produkcyjna o wymiarach : długość - 20 m szerokość - 15 m wysokość - 8 m objętość (V) = 2.400 m³
wymagana temp. wewnątrz hali + 15°C temp. zewnętrzna - 15°C Δt = 30
izolacja - średniak = 1,5
|
V x Δt x k = kcal/h 2.400 x 30 x 1,5 = 108.000 kcal/h 108.000 / 860 = 125,58 kW Zapotrzebowanie na moc grzewczą - 125,58 kW |
Ogrzewanie dużych powierzchni przemysłowych stanowi wyzwanie. Jeśli system nie jest dobrze przemyślany, ryzykujesz ogrzewanie obszarów, które tak naprawdę nie wymagają ogrzewania, w wyniku czego twoje koszty energii mogą drastycznie się zwiększyć. Bardzo często standardowe instalacje grzewcze są nieskuteczne, a nawet niemożliwe do zainstalowania.
Dlaczego ogrzewanie dużych budynków stanowi wyzwanie?
Wysokość do sufitu. Odległość od podłogi do sufitu w dużych magazynach przemysłowych, zakładach produkcyjnych i podobnych obiektach jest często zbyt duża. Ponieważ ogrzane powietrze rozszerza się i staje się rzadsze niż otaczające je chłodniejsze powietrze, unosi się ku górze. Czyli tam, gdzie nie jest właściwie potrzebne.
Otwarte okna i drzwi. W godzinach pracy w wielu budynkach przemysłowych, takich jak magazyny lub zakłady produkcyjne, bramy, drzwi i okna są często otwierane. Stanowi to wyzwanie, ponieważ umożliwia ujście ogrzanego powietrza na zewnątrz, a chłodniejsze powietrze z zewnątrz przedostaje się do budynku.
Zła izolacja. W przypadku bardzo zimnych regionów słaba izolacja może znacznie zwiększyć zużycie energii. Dzięki temu utrzymanie komfortowej temperatury w całym budynku będzie praktycznie niemożliwe.
Różnorodne zapotrzebowanie na ogrzewanie w różnych obszarach tego samego budynku. Magazyny i inne hale przemysłowe często wymagają ogrzewania w wybranych strefach. Czasami również przez określony czas. Na przykład fabryka produkująca części do produktów końcowych, takich jak łodzie lub maszyny przemysłowe czy meble, często ma oddzielną linię produkcyjną lub obszar dla różnych elementów. Każdy z nich wymaga innych warunków klimatycznych, więc ogrzewanie może być potrzebne zarówno do zapewnienia komfortu pracy pracowników, jak i prawidłowego przebiegu procesu produkcyjnego. W tego typu przypadkach założenie stałej instalacji grzewczej często nie jest możliwe.
Dlaczego zastosowanie nagrzewnic przenośnych doskonale sprawdza się w budynkach przemysłowych?
Ogrzewanie dokładnie tam, gdzie jest potrzebne. Przenośne nagrzewnice można umieścić dokładnie tam, gdzie potrzebne jest ciepło, dzięki czemu energia się nie marnuje. Można przenieść je w dowolne miejsce, gdziekolwiek potrzebne jest ogrzewanie.
Elastyczna wydajność cieplna. Przenośne nagrzewnice można stosować pojedynczo lub można używać kilku urządzeń jednocześnie w różnych strefach, zależnie od wymagań grzewczych. Co więcej, są one dostępne w różnych rozmiarach, dzięki czemu można znaleźć taki model, który spełni określone wymagania.
Ogrzewanie tymczasowe lub stałe. Chociaż zostały zaprojektowane z myślą o tymczasowym zapotrzebowaniu na ciepło, wiele przenośnych nagrzewnic można zintegrować z istniejącymi stacjonarnymi instalacjami grzewczymi w budynkach, które wymagają bardziej stałego zasilania energią cieplną.
Czyste powietrze. Nagrzewnice olejowe z odprowadzaniem spalin są w stanie zapewnić w 100% czyste, gorące powietrze.
Dzięki możliwości podłączenia nawet do czterech przewodów giętkich do każdej nagrzewnicy (o długości 7,6 m) można zapewnić dostarczanie gorącego powietrza do kilku stref jednocześnie, w tym do trudno dostępnych powierzchni i na różnych kondygnacjach.
Urządzenia można oczywiście wyposażyć w termostaty pomieszczeniowe do wydajnej regulacji temperatury, solidne haki i uchwyty do szybkiego transportu za pomocą wózka widłowego lub dźwigu.
Przenośne nagrzewnice powietrza to doskonały sposób na efektywne i niedrogie ogrzewanie warsztatów. Są szybkie i proste w instalacji, tanie w eksploatacji i bardzo wydajne. Gwarantują wzrost temperatury w pomieszczeniu natychmiast po uruchomieniu. Firma MASTER oferuje modele zasilane prądem, gazem lub olejem napędowym.
Do ogrzewania warsztatów wykorzystuje się także nagrzewnice olejowe bez odprowadzania spalin. Są one równie wydajne jak modele z zamkniętą komorą spalania, należy jednak podczas ich stosowania pamiętać o zapewnieniu odpowiednej wentylacji w pomieszczeniu. Producent poleca w szczególności nagrzewnicę MASTER B 150 CED o mocy 44 kW i przepływie powietrza 900 m3/h.
Firma MASTER posiada w swojej ofercie również szeroką gamę nagrzewnic elektrycznych w zakresie mocy od 1-40 kW. Charakteryzuje je kompaktowa obudowa, szybka obsługa i prosta instalacja. Doskonale sprawdzą się w ogrzewaniu mniejszych pomieszczeń oraz wydzielonych stref pracy.
Dlaczego warto stosować przenośne nagrzewnice MASTER w warsztatach?
- działają natychmiast po włączeniu – nie wymagają skomplikowanej instalacji
- można je dowolnie stosować w różnych miejscach w zależności od potrzeb - są przenośne
- ogrzewają bardzo szybko i tylko wtedy, gdy zaistnieje taka potrzeba
- posiadają możliwość zastosowania termostatu pomieszczeniowego
- są trwałe, wydajne i skuteczne
- są tańszą alternatywą dla tradycyjnych instalacji grzewczych